Sneakers Ayakkabıların Özellikleri

Sneakers ayakkabılar, son yıllarda oldukça popüler. Neredeyse her erkeğin dolabına girmeyi başaran bu ayakkabılar, sahip oldukları ayrıcalıklı özellikler nedeniyle her yıl daha fazla insan tarafından tercih ediliyor. Sneakers ayakkabıları özel kılan niteliklerin başında, bu ayakkabıların her türlü kıyafet ile uyum sağlaması yer alır. Spor ya da klasik kıyafet ayrımı yapılmaksızın, her çeşit kıyafetle kombin yapılabilen bu ayakkabılar, birden fazla ayakkabıya duyulan gereksinimi ortadan kaldırır. Diğer ayakkabı türlerine göre bakım ve temizliğinin kolay olması da sneakers ayakkabı modellerini ön plana çıkaran özellikler arasındadır. Ayrıca snekaers ayakkabılar rahatlığın ve özgürlüğün sembolü olarak kabul edilir. Yerleşik moda kalıplarını kabul etmeyen ve tamamen özgür bir tarzı ifade eden bu ayakkabılar, özellikle genç erkekler üzerinde büyük etkiye sahip.

Hakiki Deri Sneakers Ayakkabıların Avantajları

Sneakers ayakkabıların imalatında farklı kumaş türleri kullanılabilir. Her kumaş, kendi sahip olduğu özelliklerin aynı şekilde ayakkabıya geçmesini sağlar. Ancak gerçek ve kaliteli sneakers ayakkabılar, hakiki deri kullanılarak imal edilir. İnsanlar tarafından ayakkabı imalatında çok eski çağlardan beri kullanılan malzemelerden biri olan deri, sağladığı avantajlar nedeniyle sneakers ayakkabılar için de vazgeçilmez bir konumda.

Hakiki deri kullanılarak imal edilen sneakers modellerinin sağladığı avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ayağın Hava Almasını Sağlar: Hakiki deri kumaş gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu özelliği onun hava almasına olanak tanır. Hakiki deriden imal edilen sneakers modelleri de bu yüzden yüksek düzeyde hava geçirgenliği sağlar. Bu da ayak sağlığının korunması anlamına gelir. Öyle ki gün içerisinde hiç çıkarmadan uzun süreli kullanımlarda bile hakiki deri sneakers ayakkabılar rahatsızlık hissi yaratmaz.
  • Esnek Yapısı ile Uyumludur: Ayakkabı alanların en büyük sorunlarından biri, ayakkabıların vurması ya da ayağa tam oturmamasıdır. Ancak deri ayakkabılarda bu sorun tamamen ortadan kalkar. Esnek bir yapıya sahip olan deri, birkaç giyinmeden sonra ayağın şeklini alır ve bu sayede tam uyum sağlar.
  • Su Geçirmez: Hakiki deri kullanılarak imal edilen sneakers ayakkabıların bir diğer avantajı da su geçirmemeleridir. Karlı ya da yağmurlu havalarda bile hakiki deri ayakkabılar maksimum kuruluk sağlar. Bu da hem ayak sağlığına hem de genel sağlığa yararlı bir durumdur.
  • Uzun Ömürlü: Deri, tüm ayakkabı kumaşları arasında kullanım ömrü en uzun olanıdır. Derinin bu özelliğinden tam olarak yararlanabilmek için ayakkabının doğru kullanılması ve bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Sürtünme ya da vurma gibi dış etkenlere karşı da son derece dayanıklı olan deri, bu yönüyle de ayakkabı üretimi için en uygun kumaşlar arasında yer alır.
  • Doğal Malzeme: Suni deri kullanılarak imal edilen ayakkabılar ya da sentetik diğer malzemelerden üretilen ayakkabılar, ayakta çeşitli alerjik reaksiyonların yaşanmasına yol açabilir. Bu tür ayakkabılar aynı zamanda yeteri kadar kullanışlı değildir. Hakiki deri ise tamamen organik bir malzemedir ve sağlığa zarar verebilecek herhangi bir bileşene sahip değildir.

Sneakers Fiyatları

Erkek sneakers fiyatları hakkında kesin bir fiyattan söz edebilmek son derece zor. Zira sneakers ayakkabıların fiyatları üzerinde belirleyici olan pek çok etken mevcut. Her şeyden önce alınacak ayakkabının kalitesi ve imalatında kullanılan malzemenin niteliği bu noktada etkili. Bununla birlikte sneakers ayakkabının elde mi yoksa seri üretim yöntemiyle mi üretildiği de önemli bir etken. Elde imal edilen ayakkabılarda daha yoğun bir işçilik olduğu için, fiyatlar da doğal olarak daha yüksek olur. Ayrıca satıcı firmanın fiyat politikaları ve kâr beklentisi de bu noktada anılması gereken unsurlar arasında. Ancak sneakers alırken fiyatından daha çok kalitesine odaklanmak, alınacak ayakkabının uzun süre kullanılabilmesi adına daha önemli.

Sneakers Seçiminde Doğru Adres: TetaShoes Günümüzde sneakers modellerinin üretimini ve satışını yapan pek çok firmadan söz etmek mümkün. Ancak bu firmaların hepsinin aynı kalitede ürün sunması gibi bir durum mümkün değil. Bu yüzden de ayakkabı alırken doğru firma seçimine büyük özen gösterilmesi gerekli. TetaShoes, sneakers noktasında Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında. Yüksek kaliteli deri kullanarak tamamen el işçiliği ile imal ettiği ayakkabı modellerini uzun yıllar boyunca ihraç eden TetaShoes, şimdi de iç pazarda müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı ile ürünlerini satışa sunuyor. Siz de TetaShoes web sitesi üzerinden kolayca ürünleri inceleyebilir, online alışveriş kolaylığı ile anında sipariş verebilirsiniz.