Sen Kendin

Kendimizi ve değerlerimizi ne kadar sahipleniyoruz? Verdiğimiz sevgiyi önce kendimize sonra bir başkasına hissettirmeliyiz.
Aynaya baktığımızda yüzümüzü garip bir ifade almamalı. Gördüğümüz bu benliği her zaman herkesten biraz daha fazla önemsemeli
ve sevmeliyiz. Ruhumuza sahiplik eden bu bedenleri, ne zaman ki daha çok sever, saygı duyarsak, işte o zaman bir başkasına da aynı şeyleri hissetmeye başlayabiliriz. Ne zaman ki kendimize yetebilmeyi öğrenirsek, o zaman anlarız karşımızdakinin
değerini, sevgisini. Aynada gördüğüne değer ver ki, karşında gördüğün de değerlensin hayatında. Aynada gördüğünü en çok sev ki karşında durana da besleyebil bu kutsal duyguyu. Hayatındaki değerlerin değerini öyle bir şekillendir ki, zamanın akıp giden bu zamansızlığında, önemi olan tek şey sen ve ruhun olsun. Benliğini öyle bir noktaya getir ve duvarlarını ör ki, herkes gelip geçemesin senden. Ama geçmesi gereken herkes bulsun seni. Zamanını kendine ayır, kendine değer ver, kendini sevebil ki hayatından gelip geçen şeyler hayatında kalsın, seninle.

Simge Işık

Simge Işık, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümü öğrencisidir. Yıllardır yazı yazmakta ve de resim çizmektedir. Kendine ait bir resim atölyesi ve ‘Kutsal Su’ isimli bir şiir, deneme kitabı bulunmaktadır.