Mobilya Sektörünün Parlayan Yıldızı MFK Home Kurucusu Mehmet Faruk Kapusuz ile Sektöre Dair Söyleşi

Öncelikle kendinizi ve firmanızı tanıtır mısınız?

MFK HOME 5 yıl önce 30 m² bir atölyede hayata geçti ve şu an 800 m² koltuk üretim tesisi, 1000 m² mağaza ile yoluna devam ediyor. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için her yıl durmadan kendimizi geliştiriyoruz. Daha da devam edeceğiz. Durmak yok çalışmaya devam.

Mobilya sektörüne ne zaman atıldınız?

Ben kendimi bildim bileli mobilya sektörünün içindeyim. Dededen oğula, oğuldan babaya devam ediyor. Mobilya bizim için aşk ve her geçen gün daha da aşık oluyoruz.

MFK Home ile Avrupa’ya Mobilya Gönderiminde Markasınız. Bu başarının sırrı nedir?

Avrupa’nın her yerine kapıya kadar sigortalı mobilya teslimatı yapıyoruz.
Başarımızın sırrı kaliteli hizmet ve kalite hammadde kullanımı. Müşterilere daha iyi hizmet suna bilmek için hiçbir zaman kaliteden ödün vermiyoruz. Her hafta tırımızın olması ve lojistik ağımızın güçlü olması da bu başarıyı tetikliyor.

Mobilyacılık sektöründe gördüğünüz eksiklikler ve öz eleştirilerinizi dile getirebilir misiniz?

Mobilya sektörünün en büyük eksikliği bana göre; ucuz iş ve ucuza mal etmek sendromu. Kalite her zaman günlük konforunuzu ön planda tutar. Kalite al, kaliteli yaşa

İleriye yönelik hedefleriniz nelerdir?

2025 yılında MFK HOME markası tüm Türkiye’de, tüm Avrupa’da bayilikleri ve şubelerinin olması. Dünyada marka olmak istiyoruz.

Müşterilerinizin sizden en çok talep ettiği istekler nelerdir?

Müşterilerimizin bizden istekleri daima kaliteli hizmet ve daima ulaşmak istiyorlar. Ve bize sürekli olarak Avrupaya da mağaza açmamızı istiyorlar. Bunları duymak motivasyonumuzu arttırıyor.

İnternetten mobilya satın almak isteyen kişilere tavsiyeleriniz nelerdir?

İnternet ve Instagram üzerinden mobilya almak isteyen müşterilere tavsiyemiz daima güvenilir sayfalardan, markalardan alışveriş yapmaları. Ve o sayfaları araştırmaları, araştırmadan alışveriş yapmamaları. Markaların hizmetlerine bakmaları gerekmektedir.

Avrupa’ya mobilya getirmek isteyen bir müşterinin yaklaşık maliyeti ne olacaktır?

Avrupa’dan mobilya alan müşteriler için şuanda net bir maliyet çıkaramayız Sürekli olarak değişen piyasa ve fiyat dalgalanmaları sebebiyle net bir fiyat veremiyoruz.

Türkiye’den Yurt dışına mobilya gönderimi sigortalı mıdır?

Tüm ürünleri sigortalı olarak gönderiyoruz. Olumsuz bir durumda sigorta şirketi tarafından karşılanıyor.

MFK Home ile iletişime geçmek için;

WhatsApp: +90 553 859 61 37

Instagram: instagram.com/mfk_home