Meleklerin Kanadı

Hepimiz bir amacı gerçekleştirmek için dünyaya geliriz ve bu gelişimizin gerçekleştiği ilk saniyeden itibaren görevimizi, amacımızı yerine getirebilmemiz için bize yardımcı olmak için görevlendirilmiş koruyucu meleklerimiz vardır. Bu melekler doğumdan ölüm anına kadar bizi her daim kanatları altında saklamaktadır. Doğum ile ölüm arasındaki o yolda bize eşlik ederek varlığımızın asıl amacına ulaşabilmesi için kanat çırparlar. Bu kanat çırpışlarını kimimiz çok iyi hisseder, kimimiz hissetmekle hissizlik arasında gidip gelir, kimimiz anlamlandırmaktan aciz bir şekilde görmez, duymaz ve hissedemezler. Oysaki onların uzattığı yardım ellerine dokunmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Kendini zorlamadan sadece ana odaklanarak yalnızca kalbine düşene inanmalısın. Çünkü her an bizimleler. Sen de meleklerini hissediyor musun? Yanı başında, belki de kanatlarının altındasın. Sana bakıyor, seninle iletişim kurmak için can atıyor.

Koruyucu meleklerimizin mesajları kimi zaman çok açık, kimi zaman yorumuna dayalıdır. Bizlere kendilerini rüyalarımızla, tekrar eden rakamlarla, görsellerle, düşüncemize cevap verecek şekilde kodlanmış seslerle hatta bazen de kanatlarından düşen bir tüy tanesiyle duyururlar. Çünkü meleklerimiz birer habercidir. Yüzyıllar öncesinden itibaren böyle adlandırıldılar. Onlara, kimi haberci kimi koruyucu dedi ve onlarla sık sık iletişime geçenler oldu. Sen de meleğini kulak ardı etme. Bak, dinle, gör hatta odaklan! Evet, onları belki fiziksel olarak göremiyoruz, görmemiz mümkün değil. Çünkü onların enerjisi bizleri yatak yorgan hasta edecek kadar yüksek. Ancak yine de bu onları görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Zaten, görüyoruz da, ama farklı anlamlarda, farklı şekillerde.

Meleklerimiz sayesinde hayattaki amacımıza en kolay yoldan, en az acı ile ulaşabiliriz. Çünkü onlar bizim için varlar. Bu ilahi yolda sevgiyle ilerliyorlar, senin de aynısını yapmanı istiyorlar.

Hadi, meleğinle iletişime geç. Ondan gelen mesajı sevgiyle kucakla, kucakla ki hayatındaki mucizelere yer açılsın. Mutluluğun anlam kazansın. Sadece, koruyucu meleğine seslenmen yeterli olacaktır. Öyleyse şimdi harekete geçme zamanı!

Esra Nur Çelik

Esra Nur Çelik, Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarih bölüm mezunudur. AÖF Acil Durum ve Afet Yönetimi öğrencisidir. Her zaman kelimelerin gücüne inanarak kendini araştırmaya, okumaya ve yazmaya yönlendirmiştir. Çeşitli alanlarda tecrübe kazanmayı seçerek kendini mutlu etmeyi başarmıştır.