Mutlaka Dinlenmesi Gereken 10 Türkçe Podcast Serisi

Podcast’ler artık günümüzde oldukça önemli bir yer tutuyor. Bilgiden eğlenceye, edebiyattan müziğe, dramdan romantizme, entelektüalizmden erotizme, sağlıktan eğitime her konuda yayın yapılan Podcast Serüvenini inceleyip sizler için 10 Türkçe Podcast serisi sıraladım. Umarım dinlerken keyif alırsınız. Hayatlarınızın güzel yönde değişmesi dileğiyle.

1. Sen Kimsin Ki? Podcast

Sen Kimsin Ki? Podcast

”Bu Podcast yayınında; Yıllardır ele alınması gereken konular üstümüze vazife olmayacak şekilde, bir dost niteliğinde masaya yatırılıp, sırtı sıvazlanıp, ince eleyip sık dokunulup sizlere sunuluyor. Kulaklığınızı takın ve bu münakaşaya ortak olun.” Yusuf Taha Lüleci tarafından yayınlanmaya başlayan Sen Kimsin Ki Podcast yayını eğlenceli gözüküyor, bir bakın derim. Buradan ulaşabilirsiniz.

2. O Tarz Mı?

O Tarz Mı?

O Tarz Mı?, Can Bonomo, Can Temiz, Bengi Apak ve İsmail Türküsev’in sunumuyla gerçekleşen podcast yayınıdır. Program, dinleyicilerinin sorularına göre şekilleniyor. Neden ilk sıraya aldığımızı dinlemeye başladıktan sonra anlayacaksınız. 🙂 Buradan ulaşabilirsiniz.

3. Nasıl Olunur?

Nasıl Olunur? Nilay Örnek

Gazeteci, Yazar ve şimdi de Podcast yayıncısı olan Nilay Örnek; mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara şu soruyu soruyor; Nasıl Olunur? Buradan ulaşabilirsiniz.

4. Fularsız Entellik

Fularsız Entellik

Halk için, halka rağmen entellik sloganıyla yayınlanan, Ekşisözlük’ün içerikli entrylerini yazan Immanuel Tolstoyevski’nin podcast serisidir. Kapitalizm’den şiddete, sansürden ahlakçılığa, birbirinden farklı konuları hiç sıkmadan, yormadan ele alıyor. Bunu beğeneceğinize eminim 🙂 Buradan ulaşabilirsiniz.

5. Socrates Podcasts

Socrates Podcasts

Spora entelektüel bir bakış atmak isteyenler için Sokrates Dergi ekibinin hazırladığı haftalık spor olaylarını değerlendirdikleri podcast serisi. Sporla ilgilenenlerin mutlaka dinlemesi gereken bir podcast yayınıdır. Buradan ulaşabilirsiniz.

6. SOTE

SOTE Sergen Deveci

Sosyal medyada ürettiği içerikleriyle ve mizahi kişiliğiyle övgülere layık olan Sergen Devecinin yayınladığı podcast serisidir. Mizahi kişiliğinin yanı sıra edebi bir kimliği de bulunan Sergen Deveci’nin samimiyetini  ilk dinlemede bile fark edebilirsiniz. Buradan ulaşabilirsiniz.

7. Dude Table

Dude Table

Dude Table; yemek severlerin dinleyebileceği güzel bir podcast serisidir. Birbirinden değerli konuşmacıların konuk olarak ağırlandığı ve yemek ile ilgili birbirinden farklı konular değinildiği podcast bölümlerini keyifle dinleyebilirsiniz. Buradan ulaşabilirsiniz.

8. Film Loverss

Film Loverss

FilmLoverss; sinemaya dair ne varsa konuşulan, sinema dünyasından güncel haberler verilen podcast serisidir. Eğer bir film tutkunu veya film seçmekte zorlanıyorsan bu podcast yayını tam sana göre. Buradan ulaşabilirsiniz.

9. BU MU YANİ?

BU MU YANİ? Podcast

Yirmi yedisinde kurumsal kariyerlerini çöpe atan iki çocukluk arkadaşı, çıktıkları yolculukta tek bir sorunun cevabına düşüyor; Daha sade ve daha anlamlı bir hayat mümkün mü? (Şiddetle tavsiye ediyorum.) Buradan ulaşabilirsiniz.

10. Nereden Başlasam?

Nereden Başlasam? Podcast

Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu tarafından sunulun bu podcast serisinde; farklı disiplinlerin uzmanlarıyla yaptıkları söyleşilerde bu alanların temel kavramlarını, meselelerini konuşuyorlar. Daha fazla derinleşmek isteyenler için konuklarından okuma önerileri alıyorlar. Eğer podcast dinlemeye Nereden Başlasam? diye sorarsanız, bu podcast yayınından başlayabileceğinizi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Buradan ulaşabilirsiniz.