Aşkın Cemal Ayaş ile Röportaj

Şu sıralar Ankara’da çekilen ‘Aşırı İyi’ dizisi ile gündeme gelen yapımcı Aşkın Cemal Ayaş ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

-Nasılsınız Aşkın Bey çekimler nasıl gidiyor?

+Teşekkür ediyorum heyecanlıyız, gayet iyi gidiyor Ankara’da özlem duyulan bir işi gerçekleştiriyoruz. Umarım sonu da güzel olur.

-Fikir nereden çıktı?

+Yani projenin yönetmeni ve senaristi Eren Ulucan bana anlattığında heyecanlandım. Bu tarz filmlerin daha çok olması gerekiyor, çekelim dedim 4 ay hazırlık süreci oldu şu an da pilot bölüm bitmek üzere.

-Tanıdık oyuncular var mı?

+Var tabi, oyuncularımızın çoğu devlet tiyatrosu oyuncusu, özellikle Ankaralılar isimlere uzak değil.

-Kimler var?

+Kadir Anıl Adıgüzel ve Uğur Bakır başrollerimiz.Devamlı didişen iki kardeşi oynuyorlar.

-Çatışma dizilerin temeli sanırım?

+Aslında hayatın da temeli, çatışma olmadan üretim de olmuyor. Üretmeden de geçinilmiyor

-Bir de şirketiniz var o yol nasıl gidiyor?

+ Grim Medya benim çocuğum gibi(güler)

şaka yapıyorum tabi. Reklam filmi, tanıtım filmi, ürün fotoğrafları çekerek başladığımız bu yolu güzel yürüdüğümüzü düşünüyorum. Yapımcılık daha zor, bütçe planlaması ve sözleşmeler bu işlerde en önemlisi, neyse ki ekibimin çok güzel bir enerjisi var. İleride de çok güzel işler yapacağımızı düşünüyorum. İstanbulda oluyorsa Ankara’da neden olmasın diye çıktık yola. Hedefimiz farklı ülkelerde de dizimizi yayınlatmak.

-Sizin hem yönetmenlik hem oyunculuk hem yapımcı geçmişiniz var. Hangisi daha ağır basıyor.

+’Aşırı İyi’ nazarında karakterlerin çok iyi eşleştiğini düşünüyorum, oyuncu kadrosunda bana yer yoktu, Eren Ulucan’ın disiplini, çözüm odaklı olması, süreci çok iyi yönetmesi yönetme kapısını da kapattı, dedim bari yapımcı olayım. Onur Aka ben ve Eren Ulucan giriştik bu işe.

-Ne zaman yayınlanacak peki?

+Şu an dijital platformlarla görüşüyoruz. Pilot bölüm hazırlandıktan sonra da daha yoğun bir çalışma takvimi bizleri bekliyor olacak. Tahminen Eylül Ekim gibi ilk bölümü yayınlarız diye düşünüyorum.

-Biraz da konusundan bahsedelim isterseniz?

+Konusu; geçmişte birbirleri yüzünden psikolojik tedavi ve alkol tedavisi gören iki kardeşin tam hayatlarını düzeltmişken tekrar bir araya gelmesiyle başlarına gelen trajikomik olaylar silsilesi diyebiliriz.

-İzleyicilerin çok güleceğini düşünüyor musunuz?

+Kesinlikle keyifli vakit geçireceklerini düşünüyorum. İzlerken kendilerinden bir şeyler bulacaklardır, senaryoyu okuyanların tepkileri çok iyi, senaryoyu ekrana taşıyan kadro da kaliteli sonucunda çok eğleneceğimizi düşünüyorum.

-Sabırsızlıkla bekliyoruz Aşkın Bey.

+Kesinlikle ‘Aşırı İyi’ olacak

-Efendim sohbetten çok keyif aldım sizi tanıdığım için de çok memnunum, umarım her şey istediğiniz gibi olur.

+Bilmukabele, ben emeğin olduğu yerde karşılığının da olduğunu düşünüyorum, ben de sizi tanıdığım için çok memnunum.